Задължителна застраховка ва жилищата
Въвеждане на задължителна застраховка на жилищата. Вместо да се плащат излишни пари( ще потънат в нечий джоб) за паспортизация на жилищата, при застраховка проучването ще направи застрахователя защото има интерес да знае състоянието на сградите.
От друга страна е безотговорно да застраховаш кола за 1-2000 € а жилище за 40000 € да не е застраховано…
2 коментара
Страхотно предложение 🙂
А какво да кажем за животозастраховането като грижа за най- ценното здравето и живота си? Коли и жилища можем да застраховаме, а живота и здравето си? Безспорно застрахователната ни култура е доста на ниско ниво и бедността не е единственот ни оправдание. Добре е да имаме жилищна застраховка, това е интересно предложение. Все пак застраховките са елемент на сигурност и не са първична физиологична потребност. Възниква въпросът социално слабите, безработните и други категории бедни хора, които не могат да си позволят да плащат такава застраховка, защото живеят под прага на бедността как ще си застраховат жилищата. Може би трябва да се помисли все пак на някои категории хора държавата да поема такъв вид застраховка.